Profilaktyka w leczeniu

Leczenie próchnicy to najczęstsza przyczyna wizyt u dentysty. Niestety początkowe stadium próchnicy może zobaczyć tylko stomatolog, dlatego tak ważne jest regularne chodzenie na wizyty.

Dzięki profilaktyce można nie tylko cieszyć się zdrowym uśmiechem, ale również sporo zaoszczędzić na leczeniu. Wiadomo, że jest ono również związane z bólem i dyskomfortem psychicznym, dlatego lepiej jest dokładnie szczotkować zęby i pojawiać się u dentysty co 3 miesiące. Szczególnie ważne jest, aby nauczyć dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej. Jeśli będą od najmłodszych lat świadomie sbać o zęby, to w przyszłości pojawi się zdecydowanie mniej problemów stomatologicznych. Obecnie jakość usług dentystycznych zdecydowanie się poprawiła, a to dzięki lepszym materiałom i preparatom stosowanym w leczeniu próchnicy i chorob przyzębia.

W przypadku, gdy próchnica nie jest na czas usunięta, może dojść do poważniejszych problemów. W efekcie nieuniknione może stać się leczenie kanałowe, w efekcie którego ząb staje się martwy.